همچنان که سایت ها و خدمات در جهت آگاهی درباره محصول حرکت می کنند، عصر تجارت فراگیر آغاز می شود

 خودتان را برای یک دنیای آگاه از محصول که در آن لباسها، مکانها و یادگیری ماشینی، مرزهای بین تجارت آنلاین و تجارت در دنیای واقعی را به منظور حاصل شدن نتایج هدفمندتر از بین بده اند، آماده کنید.

نوآوری ها در تجارت الکترونیک، زنجیره عرضه، و فن آوری های حمل و نقل، شیوه خرید و فروش محصولات توسط ما را دگرگون کرده است. در حال حاضر در نتیجه این سرمایه گذاری، در حال ورود به عصر تجارت فراگیر هستیم – جایی که هر تعاملی در دنیای واقعی یا در فضای وب، فرصتی برای آگاه کردن, آموزش دادن، و خرید و فروش کالاها و خدمات می باشد.

اپلیکیشن ها, خدمات، و وب سایت ها درباره محصولات آگاه می شوند و در جهت تحویل اطلاعات صحیح محصول و در زمان مطلوب به فرد مناسب شخصی سازی می شوند. درست به همان ترتیبی که سرویس نقشه های گوگل، به اپلیکیشن خود امکان تشخیص موقعیت کاربر را می دهد و فیس بوک نیز به اپلیکیشن های خود امکان کسب اطلاعات درباره افراد را می دهد، ما اقدام به اضافه کردن محصولات مختلف به آن دسته از اطلاعاتی می کنیم که در جریان زندگی روزمره آنها را مسلم می پنداریم.

در سال های آتی، شاهد سرمایه گذاری در زمینه آگاهی از محصول و درک محصول در دنیای واقعی و در محیط وب خواهیم بود. این سرمایه گذاری ها سطح جدیدی از آگاهی از شرایط محیطی را ممکن می سازند که به برندها و خرده فروشان این امکان را می دهد که به طور پویا، اطلاعاتی درباره کالاها و خدمات برای شما فراهم کنند؛ چه شما در حال خواندن محتوای یک سایت یا یک وبلاگ یا گذر از کنار یک فروشگاه باشید.

[level-member]

شما می توانید نشانه های اولیه آگاهی از محصول را در سایت پینترست در عمل ببینید. شرکت ها از طریق رابط کاربری پینترست می توانند بهترین تصاویر خود را در وب سایت و اپلیکیشن های موبایل خود به نمایش بگذارند. این اقدام، اساساً یک تصویر را به یک پیشنهاد محصول – که یک مشتری بالقوه می تواند بر روی آن کلیک کرده و محصول را از طریق همان پینترست خریداری کند – تبدیل می کند. شرکت ها می توانند الگویی مشابه پینترست را همراه یا بدون رابط های کاربری توسعه دهند تا هرگونه محتوایی را که توسط یک گروه بزرگ از افراد (خصوصاً کاربران آنلاین) یا توسط مصرف کنندگان تولید شده است، برچسب زنی کرده و به آنها امکان نمایش داده شدن به همراه یک پیشنهاد مناسب را بدهند. به طور مثال، عکس های اینستاگرام و توییت ها می توانند برای راحتی کاربران این شبکه های اجتماعی همراه با پیشنهادات محصول نمایش داده شوند.

تجارت در دنیای واقعی به وسیله موبایل ها و دستگاه هایی که قابل پوشیده شدن بوده و قابلیت آگاه سازی از طریق هشدار و فراهم کردن اطلاعات موضوعی در یک زمینه خاص برای بازدید کنندگان دارند، متحول خواهد شد. مِیسی (Macy) در حال آزمایش تجهیزات ارسال امواجی است که داخل فروشگاه نصب شده اند و تبلیغات و ترفیعات فروش، کوپن های تخفیف، و پیشنهادهای ویژه را هنگامی که مشتریان در فروشگاه گردش می کنند، به تلفن همراه آنها ارسال می کنند. تجهیزات قابل پوشیدن مانند عینک گوگل که مجهز به دوربین نیز می باشد، خواهند توانست محصولات را در دنیای واقعی تشخیص داده و به درخواست کاربری که از آنها استفاده می کند، اطلاعاتی مختصر و نیز جزئیاتی را که می تواند به فروش بینجامد را در اختیار وی قرار دهند.

تبلیغات هم با آگاهی از محصول در حال تحول است. برای مثال، شرکت هایی مانند اسکیم لینکز (Skimlinks) و ویجلینک (Viglink) برای هر بار که از یک محصول در یک وبلاگ یا یک وب سایت نام برده می شود، اطلاعاتی مرتبط با آن محصول را نمایش داده و جزئیات محصول و پیشنهادهایی را که برای مشتری احتمالی معنادار است برای او فراهم می کنند. گر چه این کار در عمل به لینک های سفارشی شبیه است، این مقیاس و دقت پیشنهادهاست که با یک چیدمان دقیق بر مبنای میزان اهمیت بهبود می یابد.

داده های بسیار و الگوریتم های یادگیری ماشینی برای تشخیص تمامی نمونه های یک محصول یا مشخصه های آن که در هر جایی از وب بیان شده اند، و سپس برچسب زدن آن مطالب با پیشنهادهای مناسبِ آن شخصی که در آن لحظه در حال مرور آن محتواست – بدون اینکه دخالت یا کمک یک انسان در میان باشد – به کار گرفته می شوند. دانشی که پشت این فرآیند وجود دارد، انطباق دادن ترجیحات خریدار بالقوه با ویژگی های محصولی است که در زمینه آنچه که آنها دقیقاً در همان لحظه در حال مشاهده آن هستند، می باشد.

این فشار رو به جلو جهت آگاه ساختن از محصول، بروشورهای محصولات در فضای ابری را تا حدی که تعداد آنها به بی نهایت برسد افزایش خواهد داد. بروشوری که اطلاعاتی جامع، پویا، و روزآمد را به همراه جزئیاتی بسیار زیاد درباره دامنه گسترده ای از محصولات با مشخصه های بسیار گسترده ای همچون قیمت، مواد اولیه، رنگ، تخفیف ها، قابل تهیه بودن، محتویات، محل طراحی، محل تولید، و غیره ارائه می دهد.

این بروشور با جمع آوری و ساختار دهی اطلاعاتی که از محصولات در دسترس عموم قرار دارند از شبکه اینترنت و سپس تکمیل آن با اطلاعاتی که توسط بنگاه های تجاری و مصرف کنندگان در اختیار آن قرار داده شده است، ایجاد می شود. انجام چنین کاری، داشتن تخصص بالا را در چیزی که من آنرا “علم اطلاعات محصول” (product data science) می نامم، برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز درباره محصول که وسعت، عمق، کیفیت و تازگی دارند، ضروری می گرداند. همین که چنین بروشوری از محصول آماده شد، می تواند از طریق قرار داده شدن در برنامه های کاربردی تحت وب یا نرم افزارهایی که هم خود نرم افزار و هم داده های مربوط به آن در فضای ابری قرار گرفته اند، برای استفاده در حجم بالا در دسترس کاربران قرار داده شود.

عصر تجارت همه جانبه آغاز خواهد شد.

[/level-member]