سیزده شغلی که قابل انجام از خانه بوده و به ازای آنها حقوق تمام وقت دریافت می کنید – بخش اول

1- نویسندگی آزاد

فرصتهایی که بر اساس آنها بتوان حرفه نویسندگی را شروع کرد بیشمار هستند. معروفترین این فرصتها وبلاگ نویسی، پر کردن وبسایت ها با مطالب و محتوا، تهیه تبلیغات متنی (بازرگانی و …)، نوشتن رزومه، تهیه و طراحی کارت ویزیت، مقاله های سفارشی و توضیحات مخصوص محصولات جدید می باشد. شما حتی می توانید بصورت پاره وقت یا نیمه وقت به انجام این کار بپردازید.

میزان درآمد شما از این شغل نیز بستگی به جایی دارید که برای آن کار می کنید.

شما به این منظور می توانید شرکتهایی را جستجو کنید که تمایل به استخدام یک نویسنده آزاد داشته و هنوز بخش خاصی را برای نویسندگی و انتشارات در سازمان خود در نظر نگرفته اند.

ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بتوانید در این حرفه موفق شوید، اما نهایتا از نتایج خوب آن بهره خواهید برد.

[level-member]

2- طراح گرافیک سایت

فرصت کار کردن به عنوان یک طراح گرافیک سایت در خانه بسیار عالی و خوب است. شما در این صورت از همان انعطاف و راحتی برخوردار خواهید بود که در ازای داشتن هر شغل دیگری در خانه از آن بهره مند هستید.

علاوه بر این شما شغلی خواهید داشت که به احتمال زیاد تا ابد ادامه دارد.

استفاده گسترده و همه گیر از کامپیوتر نیز تقاضای بسیار زیادی را برای متخصصان آی تی یا تکنولوژی اطلاعات به وجود آورده است.

برای این نوع شغل برخی آموزشها نیز ضروری می باشد.

علاوه بر مهارتهای فنی، شما باید به اطلاع داشتن از علاقه مشتریان نیز توجه داشته باشید و اینکه چه ویژگیهایی باعث می شود تا بازدید کنندگان به یک سایت وفادار باقی بمانند.

برخی از طراحان گرافیک وبسایت های مختلف بصورت خود خوان و با مطالعه و تمرین شخصی این حرفه را یاد گرفته اند، اما یاد گرفتن برخی از تکنیک های مرسوم برای این کار از طریق شرکت کردن در کلاس ها و دوره های مختلف، چه به صورت حضوری یا آنلاین، نیز می تواند روش مناسبی باشد.

3- مربی آنلاین آمادگی جسمانی

با سرعت بالایی که امروزه زندگی به خود گرفته است، نیاز به مربی آنلاین آمادگی جسمانی افزایش پیدا کرده است.

مردم می خواهند نسبت به گذشته در سلامت بیشتری باشند. اگر عموما از خانه مشغول کار و فعالیت هستید معمولا راغب به ترک منزل برای دیدن یک مربی یا رفتن به سالن ورزش محله نیستید.

مردم عموما در جستجوی راهکارهای مختلف برای آمادگی جسمانی، رژیم های  غذایی سالم و روشهای کم کردن وزن بصورت آنلاین هستند. بنابراین چرا نباید بتوانند به یک مربی آمادگی جسمانی که بصورت آنلاین به فعالیت می پردازد دسترسی داشته باشند.

به منظور موفق بودن در چنین شغل و جایگاهی، باید آموزشهای مرتبط با این زمینه را گذرانده باشید و چند سال تجربه هم در زمینه آموزش داشته باشید.

به عنوان یک مربی آمادگی جسمانی آنلاین، شما قادر خواهید بود تا مراجعین خود را با استفاده از جلسات تمرین و از طریق ایمیل و تلفن و برخی نکات دیگر برای تمرینات راهنمایی کنید که این موارد می تواند همراه با جلسات آنلاین پیگیری برای ارائه رژیم غذایی، بررسی میزان کالری مصرف شده و تعیین اهداف برای کم کردن وزن نیز باشد.

4- نویسنده متن پیشنهادات پروژه ها و قراردادها

موقعیت هایی از قبیل نویسنده متون پیشنهادات پروژه ها (پروپوزال) یا قرارداد ها به موقعیت هایی آنلاین و مجازی تبدیل شده است، که باعث شده تا آن عده از افراد علاقمند به این حوزه به آن به عنوان یک شغل خانگی یا مناسب برای اوقات شب هنگام خود نگاه کنند.

از آنجاییکه شما بخش عمده این کار را باید خودتان به پایان برسانید، انجام دادن آن در خانه، در ساعات پایانی روز و یا ابتدای شب امکان پذیر می باشد.

به عنوان یک نویسنده در این حوزه شما می توانید بطور آزاد کار کرده و بطور همزمان از چندین نفر یا بخش مختلف پروژه هایی را تحویل بگیرید. در این روش کار کردن، از آنجاییکه شما خودتان نوع مشتریان را انتخاب می کنید، بنابراین می توانید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشید. شما برای فعالیت در این حوزه به مهارت های ارتباطی بالایی چه به صورت آنلاین و چه بصورت تلفنی نیاز دارید تا بتوانید به کار کردن خودتان جریانی ادامه دار ببخشید.

اگر پیش از این آموزشهایی در این زمینه نداشته اید، قبل از شروع کردن و وارد شدن به این حوزه باید آموزشهایی را بگذرانید.

5- مشاور برنامه ریز برای تعطیلات

آیا دوست دارید به دوستان و اعضای فامیل در برنامه ریزی برای تعطیلاتشان کمک کنید؟ شاید پیش از این برای یک آژانس مسافرتی کار کرده اید.

صنعت تفریح و توریسم همچنان که مردم تصمیم به داشتن تعطیلات بیشتری می گیرند به رشد و توسعه خود ادامه می دهد.

به عنوان یک مشاور برنامه ریزی تعطیلات، شما می توانید از راه دور، در خانه و از طریق موبایل و اینترنت به برنامه ریزی و فعالیت بپردازید.

تمام چیزی که در این زمینه نیاز دارید تجربه فروش و مهارت های خدمات مشتری است تا بتوانید این نوع فروش از خانه را تبدیل به یک موفقیت کنید.

شما می بایست از خانه بطور مستقیم با مراجعه کنندگان خود کار کنید و در رابطه با انتخاب نوع مکانهای دیدنی، هتل و روش جابجایی به آنها در این زمینه مشاوره بدهید.

اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، شاید بهتر باشد تا برای مدتی در یکی از آژانسهای خدمات مسافرتی جهت کسب تجربه به فعالیت بپردازید.

6- نماینده خدمات مشتریان

عموما این شغلی است که نیازمند 40 ساعت کار در هفته و رسیدگی به مسائل و تماسهایی است که از طرف مشتریان مطرح می شود.

وظیفه اصلی و اولیه گوش فرا دادن به نگرانی ها و مسائل مشتریان، هم بصورت مثبت و هم بصورت منفی است تا از این طریق موفق به شفاف سازی برخی از مسائل پیش آمده برای آنها و حل مشکلات آنها شوید.

میزان تحصیلات لازم برای این شغل با توجه به شرکت مربوطه و موارد مطرح شده از سوی آنها متفاوت می باشد.

در این شغل داشتن یک سطح استثنایی از صبر و شکیبائی که شما را قادر به سخن گفتن با مشتریان با صبر و متانت نماید، لازم و ضروری است.

از آنجائیکه که وظیفه شما می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد، داشتن این میزان از صبر و حوصله یک شایستگی مهم به حساب می آید: پاسخگویی به نگرانی های مشتریان، نگهداری مشتریان، پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی آنها، و تبلیغ و ترویج محصولات، خدمات و برنامه های جدید.

شما همچنین نیاز به داشتن اطلاعات و  دانشی کافی در رابطه با محصولات، خدمات و سیاست های شرکت دارید.

ادامه مطلب در بخش دوم . . .

[/level-member]