ده روش برتر برای کسب درآمد در محیط آنلاین – – همراه با راستی و درستی!

چگونه در محیط آنلاین کسب درآمد داشته باشیم.

زمانی که مطالب درج شده بر روی اغلب سایت های کسب درآمد را می خوانم به نظرم روشهایی نادرست و غیر اخلاقی یا چیزی شبیه به هک کردن یک لینک یا سایت می آید.

با این وجود افراد بسیار بزرگی هم وجود دارند که به کسب درآمد در این محیط ها و البته از روشهای درست مشغول هستند. در مطلبی که در ادامه می آید من به معرفی برخی از آنها و 10 روشی که خودم بصورت مطمئن، صحیح، آموزشی و سرگرم کننده به کسب درآمد از آنها مشغول هستم، می پردازم.

بر طبق یکی از این روشها شما آنچنان احساس خوبی بدست می آورید که قابل توصیف نیست، البته این احساس از بابت حساب بانکی شما نیست(که اگر آن را بخوبی انجام دهید چنین چیزی نیز ممکن می شود)، بلکه از بابت ایمیل هایی است که شما از طرف مشتریان خود دریافت می کنید و اعلام می کنند که شما زندگی آنها را تغییر داده اید، یا در زمانی است که شما یکی از مشتریان آنلاین خود را از نزدیک و بصورت حضوری ملاقات می کنید در حالیکه اشک چشمان وی سرازیر شده است و بیانگر آن است که چگونه رویاهای آنها بواسطه شما ممکن شده است.

این احساسی بسیار قدرتمند است و من می خواهم که شما نیز آنرا تجربه کنید.

اما لازمه این کار اینست که شما بدانید چگونه باید آنرا بدرستی انجام دهید تا هم برای چشم انداز شما و هم برای طرفداران شما مفید واقع شود.

اینها 10 روشی است که من از طریق آنها با صداقت و درستی کسب درآمد می کنم.

1- خدمات آموزشی و تربیتی

این اولین و مهمترین روش مورد نظر من است که در 5 سال گذشته مشغول آن بوده ام. این کاری است که تقریبا اغلب دانشگاه های بزرگ بدلیل مشاهده موفقیت دانشگاه فونیکس در برگزاری آنلاین کلاس های خودش و استقبال بسیار زیاد از آن دیدند. انجام این کار از هر زمان دیگری برای شرکتها و کارآفرینان راحتتر از پیش شده و خیلی ساده می توانند مدارس آنلاین را برپا کنند و در این زمینه دوست من Marie Forleo یکی از بهترین نمونه های فعال در این حوزه است که با راه اندازی B-School به موفقیت بسیار بزرگی دست یافته است.

2- ارائه یک خدمت

فراهم آوردن و ارائه یک خدمت یکی از آسانترین روش ها برای کسب درآمد است، چرا که شما نیازی به هیچگونه سرمایه گذاری برای ادامه دادن این کسب و کار ندارید. ویرایشگر پادکست های من Ian Robinson به بسیاری از تولید کنندگان پادکست برای ویرایش کردن برنامه هایشان کمک می کند تا محتوای تولیدی آنها از ارزش بالاتری برخودار شود. بطور کلی روشهای مختلفی برای ارائه یک خدمت وجود دارد و تنها نکته این موضوع در این است که شما متوجه شوید که در چه زمینه ای دارای استعداد و مهارت کافی هستید و اینکه چه راه حلی را می توانید برای دیگران ارائه دهید.

[level-member]

3- تولید و فروش محصولات

اگر از تخصصی در هر زمینه ای برخوردار هستید، پس می توانید آن را در غالب یک کتاب، دوره آموزشی، نرم افزار، برنامه صوتی، دی وی دی و مواردی از این دست به بازار ارائه دهید. بهترین روش برای اطلاع رسانی این موارد و سپس فروش آنها استفاده از فرصت برگزاری یک وبینار است.

4- سایت های عضویت و برنامه های ادامه دار و مستمر

یکی دیگر از قهرمانانی که در این عرصه احترام بسیار زیادی برای او قائل هستم Ramit Sethi است. او یکی از آن برنامه های مستمر و ادامه دار و اعجاب انگیز را راه اندازی کرده است که “مغز معتمد رامیت”  (Ramit’s Brain Trust) نام گرفته است و هر ماه به ارائه اطلاعات خاص و ارزشمندی برای گروهی از علاقمندان به این موضوع می پردازد. این اجتماع از افراد علاقمند هر ماه از مطالب مفید و کاربردی وی استفاده کرده و بصورت ماهیانه مبلغی را برای ادامه داشتن دسترسی خود به این مطالب و منابع معرفی شده پرداخت می کنند. زیبایی این مدل در این است که شما برای یک بار اقدام به فروش یک محصول می کنید و از آن به بعد بصورت ماهیانه مبالغی را از مشتریان خود دریافت می کنید.

5- بازاریابی و فروش رابطه ای

نیک رییس (Nick Reese) کار خارق العاده ای در رابطه با طراحی و ایجاد و همچنین تکمیل و توسعه موتورهای جستجوی محتوایی کرده و سپس اقدام به فروش محصولات دیگران بر روی این سایت ها می کند. او به ازای هر فروشی که انجام دهد یا هر مشتری که به این شرکتها معرفی کند مبلغی را به عنوان کمیسیون دریافت می کند. بنابراین او هرگز به منظور راه اندازی کسب و کار خودش نیازی به تولید محصول برای خودش ندارد (از آن به بعد او فعالیت های خودش را به حوزه های دیگری که امکان قرار دادن و معرفی آنها بر این سایت ها بوده گسترش داده است). پَت فلین (Pat Flynn) نیز در این رابطه کار جالب توجهی انجام داده و در اینجا میزان درآمد خود را از طریق این فروش های رابطه ای بر اساس میزان درآمد ماهیانه نشان داده است.

6- تهیه و تجهیز یک سایت و فروش فضای تبلیغاتی

دِرِک هالپِرن (Derek Halpern) در این زمینه از نوابغ محسوب می شود. قهرمانی که در پشت سایت Social Triggers قرار دارد، اقدام به راه اندازی یک سایت در مورد اخبار و شایعه های مطرح در مورد افراد مشهور سینما و تلویزیون و . . . در چندین سال پیش کرده و در نتیجه میلیون ها مخاطب به سوی سایت وی سرازیر شدند که پس از این واقعه اقدام به فروش فضای تبلیغاتی در این سایت کرد. نمونه ای دیگر از این دست تینا سو (Tina Su) از سایت ThinkSimpleNow.com می باشد که کاری فوق العاده با اشتراک گذاری محتوای توسعه و تکامل شخصی انجام داده است.

7- فروش طرفداری و اعانت برای محتوای معتبر و با کیفیت

جان لی دوماس (John Lee Dumas) بیش از 50 هزار دلار در ماه از طریق فروش حق حمایت مالی بر روی پادکست های خود درآمدزایی دارد و در اینجا در رابطه با چگونگی انجام این امر می نویسد. این کار از طریق پادکست، تهیه و توسعه یک وبسایت برای گروهی خاص از مخاطبان و یا حتی ارائه یک برنامه ویدئویی قابل انجام می باشد. در رابطه با علاقه خود اقدام به تهیه نوعی محتوای پر طرفدار بکنید و برای آن حامیان مالی پیدا کنید که به مخاطبین شما علاقه داشته باشند.

8- رویدادها

ایجاد و ترفیع و تبلیغ رویدادها، چه بصورت آنلاین یا آفلاین بسیار کار و فعالیت پر درآمدی می باشد. مایکل اِستلزِر (Michael Stelzer) هم بصورت آنلاین و غیر آنلاین و حضوری به تشکیل دادن و برگزاری جلسات و گردهمائی هایی با حضور 1000 شرکت کننده می پردازد که همه اینها از یک وبلاگ بسیار ساده در چند سال پیش شروع شده اند.

9- نبوغ فکری و مربی گری

یکی از اعضای اصلی مجموعه Integrity Podcast Network که پیوسته عامل تغییرات مهمی نیز می باشد جاناتان فیلدز (Jonathan Fields) است. او Good Life Projects را اداره می کند و بطور مداوم برنامه های تربیتی و مربی گری و نیز آرامش بخشی را در محیط هایی غیر معمول در تمام ایام سال برگزار می کند که هزینه بلیط های آن هم بسیار بالا می باشد. امکان اجرا شدن این شیوه از کسب درآمد هم بصورت آفلاین و هم آنلاین وجود دارد، همچنان که جاناتان بر برگزاری آنها به هر دو شیوه تسلط کافی دارد.

10- خلاقیت داشتن

جِیسون سَدلر (Jason Sadler) یک کارآفرین خلاق است. او از ساختار آنلاینی که به آدرس Iwearyourshirt.com تهیه کرده بود برای کسب درآمد از طریق پوشیدن لباس های شرکت های مختلف استفاده می کرد. اکنون او اقدام به فروش نام خانوادگی خود به قیمت 50000 دلار در سال کرده است و همچنین صفحاتی از کتاب جدید خودش را به حامیان مالی خودش می فروشد و همچنان به کسب درآمد از هر شیوه خلاقانه دیگری که تصور آن را بکنید ادامه می دهد.

[/level-member]