ده کسب و کاری که شما می توانید از طریق تلفن هوشمند خود آغاز کنید- بخش دوم و پایانی

در بخش اول از این مطلب با برخی از روشهای راه اندازی یک کسب و کار از طریق یک تلفن هوشمند از جمله خدمات اتومبیل، راهنمای تور، تامین محتوا و نویسندگی و . . . آشنا شدید. در این بخش به ادامه موارد این می پردازیم:

  • کارشناس حراج / مزایده

سایت eBay جذاب ترین و پر مخاطب ترین شرکت در بین شرکت های فن آوری در هزاره قبل شناخته می شود – – با وجود ترافیک بسیار زیادی که برای این سایت بصورت فرسایشی عمل کرده است – – اما این سایت هنوز آنقدر بزرگ است که بتواند بر اساس رتبه منتشر شده از طرف الکسا دارای رتبه 21 بزرگترین و پر ترافیک ترین وبسایت ها در بین تمام وبسایت ها در سراسر دنیا نام بگیرد. همچنان که موارد فروش در وبسایت مختلف و فراوان می باشد، فرصت های مختلفی در زمینه حراج نیز در این وبسایت متنوع وجود دارد. شما می توانید محصولات خود را از شیوه های مختلف تهیه کنید و آنها را برای فروش بر روی سایت eBay یا حتی از آن بهتر در سایت  etsy عرضه کنید. و یا حتی اقدام به فروش لوازم ناخواسته دیگران بکنید که توانایی، حوصله یا امکان فروش آنها را ندارند و در غیر اینصورت ترجیح می دهند آنها را در خیابان رها کنند و از این طریق چند دلاری برای خود در آمد کسب کنید. اپلیکیشن های eBay برای دستگاه های آیفون، اندروید و بلک بری کنترل و مدیریت یک فروشگاه را از هر جایی که تصور کنید به کاری سهل و آسان تبدیل کرده است.

[level-member]

  • مشاور

این شغل در حقیقت زیبائی و لذتی دارد که برای شما غیر قابل باور می نماید: برای انجام دادن این شغل شما نیاز به هیچ مدرک و دوره خاصی ندارید تا قادر باشید به دیگران بگوئید که چگونه می توانند از پس برخی از مشکلات موجود در زندگی شخصی یا حرفه ای خود بر بیایند. برای این کار می توانید وب سایتی را راه اندازی کنید که به معرفی و بزرگ کردن تخصص شما در این زمینه می پردازد، هر قدر طراحی این سایت چشمگیر تر باشد بهتر است، سپس باید قدری تائید و توصیه دیگران را در این زمینه همراه داشته باشید که تائید کننده تخصص شما در زمینه مورد ادعا می باشد، که برای این منظور می توانید از برخی از دوستان و آشنایان خودتان هم استفاده کنید و در نهایت چند مطلب کوتاه و بلند برای نشان دادن میزان تخصص خود در این زمینه نیز تهیه کرده و بر روی سایت قرار می دهید که یکی از این نمونه ها می تواند (7 روش برای داشتن یک زندگی آرام و به دور از تلاطم باشد.) زمانی که مراجعه کننده گان به سوی شما می آیند، شما می توانید اقدام به رزرو ساعاتی برای ملاقات چهره به چهره یا حتی تماس های تلفنی با آنها بکنید. می توانید از آنهایی که خواستار در دسترس و در تماس بودن 24 ساعته در 7 روز هفته با شما هستند نیز هزینه ای اضافی را بصورت ماهیانه یا هفتگی دریافت کنید. در این حرفه در غیر از ساعاتی که باید به هر حال جوابگوی آنها باشید، نیز می توانید به کارها و امور شخصی خود رسیدگی کنید.

  • دستیار مجازی

امروزه کیست که گاه گاهی نیاز به قدری کمک نداشته باشد؟ دستیاران مجازی به افرادی که دارای مشغله بسیار زیادی هستند اجازه می دهند تا بخشی از این کارها را به افرادی در خارج از محیط کاری خود که وقت آزاد بیشتری دارند، واگذار کنند. این شما هستید که می توانید مسئولیت انجام این کارها را بر عهده بگیرید. دقیقا کار و فعالیتی که انجام می دهید بستگی به شما و مراجعه کننده به شما دارد، اما می توان گفت که موفقترین دستیاران مجازی که از راه دور فعالیت می کنند، تقریبا هر کاری را که در چهارچوب قانون باشد انجام می دهند. اگر بطور واقع بینانه بررسی کنیم، آنها اقدام به خرید بلیط رویدادهای مختلف، جستجو برای تعطیلات، نقل و انتقال خرید ها و یا سفارش ها و یا حتی گرداندن گاه به گاه سگ مراجعه کننده خود نیز می کنند، اما درخواستها در این زمینه بسیار گسترده بوده و از کوچکترین کار تا بزرگترین ها را پوشش می دهد. در این زمینه باید در ارتباط با هزینه های خود بصورت شفاف عمل کنید – – اغلب دستیاران برای خود پرداخت هایی را به صورت ساعتی علاوه بر هزینه های اضافی بر اساس کار درخواست شده طلب می کنند. یا اقدام به عرضه و معرفی مجموعه ای از خدمات از پیش تعیین شده بصورت ماهیانه و در ازای دریافت مبلغی مشخص می کنند. به هر حال چیزی که اهمیت دارد مشخص کردن و توافق شدن این موارد از قبل می باشد. مجله کار آفرین معمولا دارای ایده های اجرایی مختلفی در این زمینه می باشد که برای شروع می توانید از آن راهنمایی هایی را دریافت کنید.

  • پشتیبان فنی

آیا شما آن یک نفری هستید که هر گاه دوستان و نزدیکان در مسائل مرتبط با کامپیوتر خود با مشکلی برخورد می کنند با شما تماس می گیرند؟ چرا در برابر رفع عیب کامپیوترها و پاسخ گفتن به سوالاتی که در این زمینه از طرف افراد ناشناس مطرح می شود نباید هزینه ای دریافت کنید؟ داشتن یک وبسایت مناسب برای تبلیغ و ترویج خدماتی که ارائه می دهید در اینجا مورد نیاز می باشد. در این رابطه از کلمات کلیدی خاص استفاده کنید و برای بازدید کننده و کاربر خود دقیقا محدوده فعالیت و کار خود را مشخص کنید. اغلب کسانی که با کامپیوتر خود به مشکلی دچار می شوند، اقدام به جستجو “پشتیبان فنی + نام شهر” یا چیزی شبیه به این مورد می کنند، بنابراین در این رابطه باید از اطلاعات فنی کافی برای سئو سازی کردن سایت خود بهره ببرید و صفحه ای را برای ورود سایت خود طراحی کنید که تمامی کاربران و بازدید کنندگان متوجه شما و خدمات شما شوند و همچنین مطلوب موتورهای جستجو باشد – – به خاطر داشته باشید که مراجعه کنندگان شما اغلب افراد مستأصل هستند که بر فرض نمی دانند چرا در مانیتور جدید خریداری شده توسط آنها اندازه حروف بسیار کوچک تر از چیزی است که انتظار آن را داشته اند، بنابراین استفاده از زبان ساده و عملی برای ارتباط برقرار کردن با اینگونه افراد از مهمترین نکاتی است که باید رعایت شود. در دوره های زمانی که کسب و کار و درآمد شما کاهش پیدا می کند، استفاده از فرصت تبلیغات در سایت نیازمندی ایده خوبی است، اما باید به مکان درج آگهی خودتان توجه داشته باشید، تا در کنار مطالب به اصطلاح هرز روزنامه ها یا سایت های دیگر قرار نگیرید.

  • اپراتور خدمات تلفن شخصی

زمانی که دیگر از هیچ کار و فعالیتی نتیجه مطلوب را نمی توانید به دست آورید، اغلب می توانید اقدام به مکالمه و صحبت کردن با مردم از طریق بستر ارتباطی تلفن بکنید. این کار نیاز به مهارت خاصی برای انجام یا تلاشی آنچنانی برای راه اندازی غیر از داشتن یک شماره تلفن با پیش شماره 900 یا 800 ندارد (به علاوه داشتن مکانیزمی خاص برای دریافت وجه از طرف تماس گیرندگان با شما). می خواهید در زمینه پخت یک غذای خاص راهنمایی و مشاوره بدهید یا در زمینه معرفی کتاب مناسب در یک زمینه خاص و یا هر چیزی که تصور می کنید در آن زمینه از اطلاعات مناسب برخوردار بوده و البته بازاری هم برای آن موجود است. هر موضوعی که به ذهن شما برسد، مطمئنا افرادی در جامعه حضور دارند که خواهان شنیدن راهنمایی و یا مشاوره شما در رابطه با آن موضوع خاص باشند. البته بسیاری از خدماتی که در اینگونه حوزه ها هستند نیاز به بالغ شدن و شکل گرفتن در طول زمان دارند، اما مطمئنا مخاطب شما در مراحل اول دست به قضاوت در مورد کیفیت کار شما نمی زند.

[/level-member]