ده کسب و کاری که شما می توانید از طریق تلفن هوشمند خود آغاز کنید- بخش اول

شما کار خود را از دست داده اید. در بین فرصت های شغلی مورد مناسبی برای شما وجود ندارد. سرمایه ای برای شروع کسب و کار خودتان در اختیار ندارید. شاید اصلا کامپیوتری در اختیار ندارید که بتوانید از طریق آن جستجوی شغلی مناسبی را انجام دهید.

آرامش خود را حفظ کنید، ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. شاید بتوان گفت که سراسر دنیا را جستجو کرده ایم و در این بین 10 ایده فوق العاده برای کسب و کار را یافته ایم – – فعالیتهایی که شاید شما بتوانید تنها با داشتن یک گوشی تلفن همراه و یک آدرس جی میل آنها را آغاز کنید و نکته مهمتر اینکه حتی ممکن است بتوانید در صورت در اختیار داشتن این امکانات از فردا آغاز کنید.

مطمئنا، یک کامپیوتر _ یا حداقل یک لپ تاپ کوچک – در اجرایی کردن هر یک از این ایده های کسب و کار مفید بوده و به شما کمک می کند، اما برای اغلب فعالیت های روزمره شما در هر یک از این 10 کسب و کار مطرح شده، شما چیزی بیشتر از تلفن همراه خود و مقدار زیادی ظرافت نیاز ندارید. حالا هر چه سریعتر دست به کار شوید که بازار کسب و کار در انتظار شماست!

  • خدمات اتومبیل

اگر ماشینی در اختیار دارید که در قسمت عقب آن فضای مناسبی برای قرار دادن و حمل اثاثیه وجود دارد – و در تمیز و مرتب نگاه داشتن آن اهتمام به خرج می دهید – بدون تلاش زیادی می توانید اقدام به راه اندازی یک خدمات سیار اتومبیل بکنید. خصوصا اگر در شهری کوچک زندگی می کنید که از قوانین تاکسیرانی آنچنانی برخوردار نمی باشد. بزرگترین مشکل شما در این زمینه داشتن یک گواهینامه مناسب برای حرکت در اقصی نقاط شهر و در تمام ساعات می باشد که برای کسب اطلاع در مورد آن باید با مرکز پلیس شهر خود هماهنگی لازم را به عمل بیاورید. زمانی که این مشکل را رفع کردید می توانید اقدام به راه اندازی یک وبسایت ساده کنید و از طریق آن و اعلام شماره تماس خود مردم را از پیش تشویق به رزرو وقت نمائید. دستگاه تلفن شما می تواند به عنوان دفتر آدرس، تقویم و دستگاه جی پی اس برای شما کاربرد داشته باشد تا هم از برنامه تنظیم شده قبلی خود باز نمانید و هم اینکه از مسیر درست برای رسیدن به مقصد کسب و کار خود اطمینان داشته باشید.

[level-member]

  • راهنمای تور/سفر

چه راه بهتری از داشتن یک زندگی ساده در یک شهر کوچک و بر اساس درآمدی اندک نسبت به تبدیل شدن به یک راهنمای تور در آن شهر می شناسید؟ برای عملی ساختن این ایده باید با راه اندازی یک وبسایت شروع به کار کنید و سپس با فعالیت در شبکه های اجتماعی و سایتهایی از قبیل Yelp که نوعی راهنمای محلی است خود را به مشتریان بالقوه خود معرفی کنید. خدماتی از قبیل Genbook می توانند در امر تنظیم قرار ملاقات و برنامه ریزی به شما کمک فراوانی بکنند و همچنین هر تلفن همراه هوشمندی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کند نیز می تواند با دانلود کردن نقشه های با قابلیت چند مقصدی به شما در تعیین و هدایت مسیر حرکت در حین ارائه خدمات راهنمایی تور خودتان کمک کند. در طی زمان بیکاری نیز می توانید اقدام به نگارش یک کتاب راهنمای تور پرداخته و آن را به عنوان یک کتاب الکترونیکی یا آماده چاپ یا حتی با ایجاد قدری تغییر در آن به عنوان یک اپلیکیشن موبایل به فروش برسانید.

  • نویسنده

شروع کردن یک حرفه و پیشه در حوزه نویسندگی بدون در اختیار داشتن یک دستگاه کامپیوتر به نظر کاری احمقانه می آید و در عمل ما هم آن را پیشنهاد نمی کنیم، اما پیش از این افرادی این کار را عملی کرده اند. وبلاگ نویسی در این رابطه کاری خوب و مناسب است: مجموعه متنوعی از اپلیکیشن های آیفون برای تسریع و پیش بردن ارسال های پستی در زیر ساخت های معمول مانند ورد پرس و تامبلر موجود می باشد و البته برخی دیگر از زیر ساخت ها مانند تایپ پد (TypePad) در محیط خودشان خدمات موبایل را پشتیبانی می کنند. اما نکته مهم این است که در این زمینه هیچ نیازی به متوقف شدن در وبلاگ نویسی وجود ندارد. در ژاپن تهیه و توزیع یک رمان کامل از طریق تلفن های همراه، خصوصا از طریق ارسال پیام های کوتاه یا اس ام اس، به کاری معمول و روزمره تبدیل شده است. در سال2007، 5 مورد از پرفروشترین رمان ها، رمان های تهیه شده در فضای موبایل بوده اند که خصوصا برای چنین رسانه هایی تهیه و توزیع شده بودند. آیا ما در شرایط کنونی آمادگی استفاده از چنین فرصت هایی را داریم؟

  • تصویر نگاری

در روزگاران قدیم، مستند سازان، فیلم سازان یا دیگر افراد حرفه ای فعال در زمینه تولید فیلم عادت داشتند تا یک ون را پر از اثاثیه های مرتبط با این حوزه کاری بکنند و همراه با گروهی از دست اندرکاران از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت کنند تا قادر به ضبط چند ساعت فیلم به نسبت با ارزش در طی یک روز باشند. اما حالا که دوربین های ویدئویی جیبی دارای کیفیت HD شده اند، پشت سر گذاشتن تمامی آن مشقت ها به نسبت آسان شده اند. حتی اگر از جرات کافی برای این کار برخوردار باشید نیز می توانید اقدام به تهیه فیلم با استفاده از دوربین یک تلفن مجهز و پیشرفته بکنید و با ابزار و قطعات تکمیلی که برای گوشیهای آیفون و اغلب دستگاه های تلفن سامسونگ موجود می باشد نیز اقدام به ویرایش و میکس آن فیلم با کیفیت مطلوب بکنید. اگر اقدام به تهیه فیلم به سفارش یک مشتری خاص بکنید نیز می توانید به این منظور فیلم تهیه شده را نیز همچنان که در صحنه فیلمبرداری حضور دارید برای مشتری خود ارسال کنید و یا اینکه آن را با کمترین زحمت و اشاره یک انگشت و با استفاده از حساب کاربری خود بر روی سایت یوتیوپ آپلود کنید.

  • خریداران مخفی

یکی از روشهایی که در دنیای کسب و کار امروزه شاید به نوعی کلاه برداری شناخته شود، در حقیقت کسب و کاری قانونی برای برخی از افراد بوده و با کمترین کار و فعالیت درآمد معقولی را برای آنها ایجاد می کند. نکته مهم در رابطه با آن انجام درست آن است. استفاده از ایمیل های تشویقی و ترغیبی برای ارزیابی عملکرد یک کسب و کار در حقیقت دیگر کار صحیحی نیست و برای این موضوع می توان از خریداران مخفی استفاده کرد.

خریداران مخفی ابزاری است که بصورت خارجی توسط شرکت های تحقیقات بازاریابی و بصورت داخلی توسط شرکت های تولید کننده و یا عرضه کننده خدمات و محصولات برای ارزیابی عملکرد و کیفیت خود و یا جمع آوری اطلاعات در رابطه با یک محصول یا خدمت خاص مورد استفاده قرار می گیرد. البته هویت دقیق این افراد برای سازمان یا بنگاه استفاده کننده از خدمات آنها شناخته شده نیست. این خریداران وظایف خاصی از قبیل خریدن یک محصول، پرسش کردن از افراد مختلف درباره آن، ثبت شکایت و یا حتی رفتار کردن به یک شیوه خاص را بر عهده می گیرند و سپس گزارشات معینی را همراه با جزئیات و یا باز خوردی از رفتار مشاهده شده و تجربیات خود به شرکت سفارش دهنده خدمات عرضه می کنند.

برای انجام دادن این فعالیت نباید توقع درآمد آنچنانی داشته باشید – – افرادی که مشغول به ارائه این خدمات هستند درآمدی معقول و معمول در طی سال دارند – – اما اگر دارای زمان اضافی بسیار زیاد برای هدر دادن هستید یا ذاتاً عاشق خرید کردن می باشید، این می تواند تجربه خوبی برای امتحان باشد.

ادامه در بخش دوم . . .

[/level-member]