بیست راه برای بیدار شدن همراه با انگیزش (بخش دوم)

در بخش اول از این مطلب ضمن اشاره به اهمیت یافتن یگانه موضوع و فعالیتی که به آن علاقه داریم به 10 مورد اول از لیست مجموعه کارهایی که در ابتدا یک روز برای انگیزش بیشتر باید انجام دهید، پرداختیم. در این بخش به ادامه این مجموعه کارها می پردازیم:

11- یک ساعت در روز را برای یادگیری مهارتهای جدید اختصاص دهید.

حتی ساده تر از نکته شماره 9، یادگیری مهارتهای جدید است که شاید بهترین روش برای ارتقاء ارزش کلی و بازار پسند بودن شما به عنوان یک شخص است.

هر قدر بیشتر توانایی خدمت به دیگران را داشته باشید، بهتر توانایی ارتباط برقرار کردن و انتقال ارزش خود به بازار را خواهید داشت، که نهایتا موجب ارزش و اعتماد به نفس بیشتر برای شما می شود.

[level-member]

12- بیشتر از آنکه توقع دارید ارزشی را از دیگران دریافت کنید، به آنها در کارها ارزش بدهید.

بزرگترین تفاوت در زندگی شخصی من در درک اهیمت ارزش بخشیدن به دیگران است.

در واقعیت، اگر چیزی در وهله اول برای ما ایجاد ارزش نکند، به ندرت برای آن ارزش یا اهمیتی قائل می شویم. با دانستن این موضوع من متوجه شدم که چقدر دادن چیزی در برابر دریافت کردن می تواند با اهمیت باشد.

در جستجوی یافتن چیزی باشید که مردم دنبال بدست آوردن آن هستند و سعی کنید تا ارزشی بیشتر از آن چه که از آنها بدست می آورید، به آنها بدهید. این نه تنها باعث رضایت بیشتر در زندگی شما می شود، بلکه باعث می شود تا شما با دید مثبت به دنیا و حواشی آن بنگرید.

13- با غریبه ها شروع به صحبت کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

ما عموما در زندگی خود آنقدر مشغله داریم که دیگر فرصت آشنایی با دیگران را نداریم و یا زمان بسیار اندکی برای این کار در اختیار داریم. در نتیجه، مفهوم ملاقات با یک فرد جدید علاوه بر روابط اجتماعی موجود بطور کلی برای ما به عنوان یک تابو یا موضوع غیر قابل پذیرش در نظر گرفته شده است.

به واقع هیچ مورد اشتباهی در رابطه با ملاقات با افراد جدید در زمانی که بیرون از محل کار و … هستیم وجود ندارد. به هر جایی که مراجعه می کنید شروع به صحبت با افراد جدید کنید. با مسئول کنترل، راننده اتوبوس، افرادی که در خیابان می بیند و صحبت کنید. شما به این نتیجه خواهید رسید که این موضوع آن طور که در ابتدا فکر می کردید خیلی هم غیر طبیعی و یا ترسناک نیست.

14- به دنبال مربیان و مشاورانی باشید که به چیزهایی که شما دوست دارید به آنها دست یابید، پیش از این دست یافته اند.

هر هدف و رویایی که برای خود دارید، همیشه شانس این وجود دارد که در خارج از محیط ارتباطات خود کسی را بیابید که پیش ار شما در این زمینه موفقیت هایی به دست آورده باشد.

این افراد را جستجو کرده و اطراف خود را با اینگونه افراد پر کنید. اگر امکان پذیر نیست، بدنبال افراد موفق در کتاب ها، رسانه ها و دیگر وبلاگها باشید و از موفقیت های آنها بیاموزید.

منحنی یادگیری شما بسیار سریعتر خواهد بود و به شما اجازه می دهد تا طرز فکر مثبتی را که برای کسب موفقیت به آن نیاز دارید برای خود ایجاد کنید.

15- چند ساعت در روز را برای تفریح و خوشگذرانی خود صرف کنید.

اینکه کاملا بر کار خود متمرکز باشید، هرگز ایده خوبی نیست. ما نیاز داریم تا قدری از سرعت خود بکاهیم و فعالیت های تفریحی هم در کنار کارهای خود داشته باشیم. در حقیقت، اینکه گوگل این موضوع را به عنوان یکی از اصول کاری خود بکار گرفته است، نشان از اهمیت فوق العاده آن دارد.

برخی از کارهای بسیار خلاقانه و ایده های ابتکاری ما ناشی از انجام کارهایی است که ارتباطی به کار و حرفه ما ندارد.

16- بر داشتن یک زندگی متعادل تمرکز کنید.

اگر شما تمام توان، انرژی و وقت خود را بر انجام دادن یک کار قرار دهید، خود را تحت ریسک صدمه زدن به هویت خود قرار می دهید، چرا که چیز دیگری را برای خوشحال کردن خود درنظر نگرفته اید.

یک برنامه متعادل برای خود در نظر بگیرید که شامل تمام مواردی شود که شما را خوشحال می کند، بنابراین اگر بصورت ناگهانی یک مورد با شکست مواجه شود، همیشه چیز دیگری را به عنوان جایگزین برای خوشحال کردن خود در اختیار دارید.

17- چیزهایی را تعقیب کنید که شما را می ترسانند و باعث عدم راحتی و آسایش شما هستند.

هرگز از زندگی کردن بر لبه تیغ حراسی به خود راه ندهید. تا زمانی که این موضوع برای بدن و روان شما ضرر و زیانی را به همراه نداشته باشد، همیشه در پس اینگونه زندگی کردن برای شما شرایطی فراهم می شود که می توانید از پس بسیاری از موارد دیگر در زندگی خود بر بیایید.

هدف شما در نهایت داشتن یک حاشیه امن است و اینکه این حاشیه امن برای شما آنقدر بزرگ باشد که تمام مواردی را که در زندگی خود تجربه می کنید را تحت پوشش خود قرار دهد.

18- چگونگی بازاریابی و فروش خود و خدمات خودتان را یاد بگیرید.

نکته اصلی که من در زندگی آموخته ام اینست که هر قدر مردم در فروش و بازاریابی خود از طریق ارتباطات موثر بهتر عمل کنند، فرصتهای بیشتری نصیب آنها شده و موفقیت بیشتری برایشان حاصل می شود.

شما می توانید تمام مهارت ها و توانایی ها را در جهان داشته باشید، اما اگر شما نمی دانید که چگونه به فروش و بازاریابی خود و خدمات خود بپردازید، هیچ کس نمی داند شما وجود دارید و یا ارزش واقعی شما چیست.

19- یک گروه متفکر تشکیل دهید و ایده های خود را با آنان به اشتراک گذارید.

به دنبال افراد همفکری بگردید که در اهداف با شما وجه اشتراک بالایی داشته باشند. ادامه دادن به حرکت در مسیر موفقیت می تواند گاهی اوقات یک سفر القاء کننده از حس تنهایی باشد.

داشتن افراد دیگر در سفر کمکی است برای ساده تر کردن حرکت در این مسیر، چرا که کارها به دلیل اشتراک گذاری و چرخش ایده ها بین نفرات مختلف باعث ایجاد انگیزه و با انگیزه ماندن همه اعضا می شود.

و در نهایت . . .

20- زندگی را خیلی جدی نگیرید.

این زندگی تنها چیزی موقت است و گاهی اوقات فراموش کردن آن ساده است. همان طور که رسیدن به اهداف از اهمیت بالایی برخوردار است، این موضوع هم مهم است که بدانید که هیچ یک از ما نه تا ابد زندگی می کنیم و نه قرار است زنده از این دنیا خارج شویم. همیشه قدردان این زندگی و فرصتهای آن باشید.

این موضوع باعث می شود تا همیشه آرام بوده و خونسردی خود را حفظ کنید و علاوه بر آن فروتن باقی بمانید.

[/level-member]