فیسبوک در صدد حذف تبلیغات از صفحات و گروه‌های غیراخلاق مدار

فیسبوک تبلیغات خود را محدود خواهد کرد و آنها را از صفحات و گروه‌هایی که محتوای نامناسب نمایش می‌دهند، حذف خواهد کرد. این را این گروه روز جمعه اعلام کرده است.

فیسبوک از هفته آینده در تلاش است که تبلیغات خود را از تمام گروه‌ها و صفحاتی که محتوای خشن، جنسی یا هرگونه عدم تناسب دیگری دارند حذف کند. این برای صفحاتی که قوانین و استانداردهای خود فیسبوک را نقض نمی‌کنند نیز صادق است.

[level-member]
نمایندگان فیسبوک در یک پست در وبلاگ خود نوشته‌اند: ما می‌دانیم که شرکت‌ها به شدت برای افزایش سطح برندهای خود تلاش می‌کنند و ما این تلاش ایشان را ارج می‌نهیم. با وجود این که تا کنون نیز قوانین و مقررات سختگیرانه‌ای در خصوص حذف محتوای متناقض با شرایطمان داشته‌ایم، درک کردیم که نیازمند شرایط ایمن‌تری برای نمایش تبلیغات در گروه‌ها و صفحات مختلف هستیم.

این حرکت بعد از رخداد ماه گذشته صورت گرفته است که تعدادی از شرکتها تبلیغات خود را به منظور تحریم افزایش شدید خشونت و محتوای نامناسب در فیسبوک از این سایت بیرون کشیدند.

فیسبوک گفته است که تلاشش برای محدود کردن تبلیغات از صفحات نامناسب در ابتدا به صورت دستی انجام خواهد شد اما در هفته‌های آتی سیستم خودکاری برای انجام این امر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

[/level-member]