شما برای این شغل “زیادی” خوب هستید

راهکارهایی برای افرادی که برای انجام یک کار زیادی خوب هستند.

زمان زیادی دنبال کار بوده‌اید وبالاخره یک موقعیت شغلی پیدا کرده‌اید؛ موقعیتی که تمام کارهای آن را می‌توانید با چشم بسته انجام دهید. اما بعد از مصاحبه با مسئول استخدام متحیر می‌شوید: معتقد هستند که شما برای کار بیش از حد توانمند هستید و در نتیجه کار به شما تعلق “نمیگیرد”! اگر به داشتن چنین فرصت‌های شغلی علاقمند هستید، بهتر است از استراتژی‌های زیر استفاده کنید.

صادق باشید

توانمندی بیش از حد شما برای انجام کار در همان ابتدا برای مسئول استخدام هویدا خواهد شد؛ پس بهتر است خودتان قبل از این که او این حقیقت را بیان کند، صحبت به میان آورید. یک برنامه برای پیشبرد بحث داشته باشید. دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است افراد به کاری روی بیاورند که از توانایی واقعیشان کمتر است؛ مثلا ممکن است دو پیشنهاد شغلی متفاوت داشته باشید که یکی تلفن چی و دیگری کار در کارخانه باشد. چرا تلفن چی را انتخاب میکنید صادق باشید!

[level-member]

کمک کنید

تجربیات قبلی و برداشت شما در حین مصاحبه از محیط کار می‌تواند به داد شما برسد. از هنر خود استفاده کنید و به مسئول استخدام نشان دهید که چگونه می‌توانید برای سیستمش مفید باشید. بگویید که مهارتهای بالاتر از کار خود را برای پیشبرد کار استفاده خواهید کرد. مثلا می‌توانید توصیح دهید که چگونه شرکت قبلی محل کار خود را از ورشکستگی نجات داده‌اید یا این که چگونه شم اقتصادی بالای شما، موجب ایجاد ارتباط مستقیم بین شما و ۵۰۰ شرکت برتر لیست fortune شده است. از نیازهای شرکت مطلع شوید و سعی کنید از توانایی‌های خود در برطرف کردن آنها استفاده کنید.

رزومه خود را تعدیل کنید

بسیاری از مردم تلاش می‌کنند که با پر کردن رزومه خود از فعالیت‌های مختلف، خود را بالاتر و توانمندتر نجات دهند. اما شما با توانایی “بیش از حد” خود باید عکس این کار را انجام دهید. بخش‌هایی از رزومه خود را حذف کنید تا کیفیتتان مشابه کیفیت مورد انتار کار به نظر برسد.

متعهد باشید

بزرگترین ترس یک کارفرما، خستگی نیروی کار بیش از حد توانمندش از انجام کاری است که از تواناییش پایین تر است. این موجب می‌شود که فرد کار را رها کند و مسئول استخدام دوباره دوره بیافتد و روند استخدام را از صفر انجاک دهد. صادقانه به کارفرمای خود تاکید کنید که به کار تعهد دارید و محیط کار خود را ترک نخواهید کرد. گاه از شما می‌خواهند که یک قرارداد با الزام حضور ۱۲ یا ۱۸ ماهه امضا کنید؛ از امضای آن نترسید فقط قبلش از خود بپرسید: آیا واقعا از انجام این کار پایین تر از شان خود خسته نمی‌شود؟!

حقوق را بزرگ جلوه ندهید

توانمندی بالای شما همراه با نیاز شما به کار این تصور را در کارفرما ایجاد می‌کند که شما خواهان حقوق بالایی هستید. به مسئول استخدام این اطمینان را بدهید که تصور او اشتباه است و تاکید داشته باشید که شما به دنبال درآمد عرف کار هستید و ممکن است به کمک یکدگیر کار را نیز توسعه دهید. با این پاسخ‌ها می‌توانید راه خود را برای رسیدن به مرحله دوم استخدام هموار کنید و البته اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، ارتقا هم خواهید گرفت!

[/level-member]