۵ تغییر که میزان بهره وری را افزایش می دهد

داشتم این مطلب را در مجله مدیریت می خواندم که مطالب و اینفوگرافیک مطرح شده به نظرم جالب آمد. ۵ مورد از این برترین ها واقعا برایم تاثیر گذار بود که آنها را به زبان خودم برایتان آورده ام:

۱- یک سیستم مدیریت وظایف داشته باشید.

شما باید موفق به انجام تمام کارهایی شوید که موظف به انجام آن هستید. اگر اینگونه نباشد، همیشه با این فکر که کارهای عقب افتاده در حال جمع شدن هستند، خود را تحت بمباران فکری قرار خواهید داد. آنها را در یک سیستم مدیریت وظایف قرار دهید و خیال خود را آسوده کنید.

۲- فقط به عنوان آخرین راهکار اقدام به برگزاری یک جلسه بکنید.

جلسه موجب کشتن زمان و بهره وری می شود. اگر می توانید با چند نفر در یک وضعیت غیر رسمی و دوستانه صحبت کوتاهی داشته باشید، پس بجای جلسه همین کار را بکنید. اگر می توانید بجای جلسه صجبت های خود را در یک گفتگوی دو نفره در حال قدم زدن انجام دهید، پس همان را انجام دهید. اگر می توانید بجای آن با یک تماس تلفنی کار خود را انجام دهید، پس نیازی نیست که جلسه داشته باشید. همیشه جلسه را فقط به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید.

[level-member]

۳- یک برنامه زمانبندی برای پاسخ گویی به ایمیل ها و پیام های دریافتی در رسانه های اجتماعی داشته باشید.

اگر چنین نکنید، در تمام روز به مسئله ای برای پرت کردن حواس شما تبدیل خواهند شد. مشکل اصلی در رابطه با اخطارهای دریافتی از طرف ایمیل این است که با هر بار رسیدن تمرکز شما را به هم می زنند. این موضوع در رابطه با رسانه های اجتماعی هم برقرار می باشد. برای آنها برنامه ریزی داشته باشید. آنها دارای ارزشی برای خود هستند، اما نه به این اندازه که تبدیل به وسیله ای برای از بین بردن تمرکز و عامل حواس پرتی شما شوند.

۴- برای فردا یک برنامه مدون داشته باشید.

بطور کاملا جدی برنامه ای را برای کارهای خود که باید فردا انجام شوند تهیه کنید. این برنامه می تواند برقراری یک نظم سریع در لیست انجام وظایف و یا داشتن نگاهی به تقویم باشد. همیشه یک برنامه و مجموعه ای از اهداف برای روز خود داشته باشید. اگر برنامه ای برای انجام “هیچ کار” داشته باشید، به آن خواهید رسید.

۵- با تفویض اختیار از توانمندسازی دیگران بهره ببرید.

یکی از بزرگترین درسهایی که می توانیم به عنوان یک رهبر بگیریم، تفویض اختیار است. اگر آنها می توانند بخوبی یا حتی بهتر از شما آن را انجام دهند، پس اجازه دهید مشغول شوند.

[/level-member]